FORGOT YOUR DETAILS?

Instruktor wspinaczki

PROMOCJA!!! 899 zł

Zapraszamy na kurs instruktora wspinaczki sportowej,
zdobądź uprawnienia i rozwijaj swoją pasję.

Kurs Instruktora wspinaczki przygotuje Cię do pracy w zawodzie i wyposaży w niezbędne certyfikaty. Podczas zajęć praktycznych i teoretycznych dowiesz się, jak profesjonalnie i holistycznie prowadzić wymagające zajęcia ze wspinaczki. W czasie kursu Instruktora wspinaczki poznasz także ważne zasady bezpieczeństwa i sytuacje wymagające większej ostrożności. Zaczerpniesz także wiedzę dotyczącą możliwych technik, ewentualnych trudności, doboru specjalistycznego sprzętu oraz specyfiki udziału i sędziowania podczas zawodów wspinaczkowych.

Po kursie, jako utytułowany Instruktor wspinaczki, będziesz wiedzieć jak holistycznie podejść do tej dyscypliny sportu, łącząc siłę i sprawność fizyczną, odpowiednie techniki dostosowane do warunków, a także cechy osobowości, takie jak odwaga czy determinacja.

Kurs realizowany jest w trybie tygodniowym (od poniedziałku do niedzieli) lub weekendowym (4 soboty i niedziele).

Program zajęć został skonstruowany na 63 godziny zegarowe zajęć teoretycznych i praktycznych oraz obejmuje następujące zagadnienia:

 1. Jakim nazewnictwem dotyczącym wspinaczki się posługiwać?
 2. Jak wyglądała historia tej dyscypliny w Polsce i na świecie?
 3. Jak zdobywać kolejne stopnie specjalności? 
 4. Jakie zasady obowiązują na sztucznych ścianach wspinaczkowych? 
 5. Jak bezpiecznie wspinać się na hali?
 6. Jakie są rodzaje sprzętu i wyposażenia Instruktora wspinaczki?
 7. Jak odpowiednio dobrać narzędzia do potrzeb? 
 8. Jakie są typy i techniki asekuracji?
 9. Jakie są metody różnych dróg wspinaczkowych oraz ewentualnych trudności? 
 10. Jak wybierać i korzystać z technik linowych? 
 11. Jak szkolić i nauczać innych według różnych stopni zaawansowania? 
 12. Jak wygląda organizacja treningu wspinaczkowego?

Uczestnikiem szkolenia może zostać osoba, która:

 • ukończyła 18 rok życia,
 • posiada co najmniej wykształcenie średnie.

Każdy uczestnik po odbyciu kursu otrzymuje certyfikat w języku angielskim, zaświadczenie o udziale w szkoleniu w języku polskim, legitymację, a także tytuł trenera personalnego.

Zaplanowane kursy na Instruktora Fitness w miastach: Wrocław, Warszawa, Katowice, Poznań oraz Kraków znajdziesz poniżej.

Administratorem danych osobowych jest Wydział Edukacji Sportowej z siedzibą we Wrocławiu, adres: 53-234 Wrocław, ul. Grabiszyńska 281/110, e-mail: kontakt@wes.edu.pl, telefon: +48 796 348 307, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.