FORGOT YOUR DETAILS?

Dietetyka sportowa

PROMOCJA!!! 259 zł

Certyfikowany kurs dietetyki wprowadza w podstawy sportowych zagadnień dietetycznych.
Na tym poziomie poznasz zasady komponowania diety u sportowców.
Omówimy również podstawowe zasady suplementacji.

Dietetyka sportowa to szkolenie, które uzbroi Cię w wiedzę z zakresu żywienia i które kompleksowo pozwoli Ci podejść do własnych programów treningowych i stylu życia.

W czasie naszego szkolenia poznasz reguły komponowania jadłospisów, a także dowiesz się jakie warunki należy spełnić, aby nawyki żywieniowe pozytywnie oddziaływały na Twoje zdrowie i samopoczucie. Omówimy również zasady stosowania odżywek dla sportowców. Szkolenie z dietetyki w zdecydowany sposób wzbogaci Twój warsztat szkoleniowy. Zapewnimy Ci najniższą cenę na rynku, pamiętając o zachowaniu najwyższej jakości szkolenia.

Szkolenie realizowane jest w trybie jednodniowym.

Program zajęć został skonstruowany na 6 godzin zegarowych zajęć teoretycznych i praktycznych oraz obejmuje następujące zagadnienia:

1. Energia i zapotrzebowanie na energię. Ile naprawdę potrzebujemy kalorii?
  2. Makroskładniki. Charakterystyka i ich rola w naszym organizmie.
  3. Zapotrzebowanie na energię sportowca.
  4. Charakterystyka diety dla osoby aktywnej.
  5. Dieta sportowca czy osoby trenującej? Różnice pomiędzy żywieniem zawodników a osób trenujących rekreacyjnie.
  6. Rodzaj aktywności a dieta.
  7. Wpływ aktywności ruchowej na zdrowie.
  8. Dieta w sportach siłowych.
  9. Dieta w sportach wytrzymałościowych.
  10. Nawodnienie a sport.
  11. Hormony w sporcie.
  12. Suplementacja sportowa – charakterystyka najczęściej stosowanych odżywek i suplementów diety.

Uczestnikiem szkolenia może zostać osoba, która:

• ukończyła 18 rok życia; lub
  • ukończyła 16 rok życia i posiada pisemną zgodę prawnych opiekunów na udział w szkoleniu.

Każdy uczestnik po odbyciu szkolenia otrzymuje certyfikat w języku angielskim oraz zaświadczenie o udziale w szkoleniu w języku polskim.

Zaplanowane kursy z Dietetyki sportowej w miastach: Wrocław, Warszawa, Katowice, Poznań oraz Kraków znajdziesz poniżej.

Administratorem danych osobowych jest Wydział Edukacji Sportowej z siedzibą we Wrocławiu, adres: 53-234 Wrocław, ul. Grabiszyńska 281/110, e-mail: kontakt@wes.edu.pl, telefon: +48 796 348 307, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.